Translate

poniedziałek, 30 grudnia 2013

Mój sokownik i pierwszy soczek :-)

Mikołaj był niesamowicie dobry w tym roku... Naprawdę bardzo dużo mi zostawił pod naszym drzewkiem :-)
Ja zamówiłam jedynie sokownik i dostałam go , zgodnie z życzeniem.
Wiem, że Św.Mikołaj miał problemy, bo jedna dostawa nie doszła na czas, ale i tak spisał się na medal i zaopatrzył mnie w bardzo dobry sokownik, łatwy w użyciu i czyszczeniu. Na razie tyle Wam powiem, a rozpiszę się więcej na jego temat po kilku razach użytkowania. W gratisie załączona była książka z przepisami na soki z warzyw i owoców a także koktajle - po prostu wszystko w jednym miejscu. Nic tylko serdecznie dziękować za takie prezenty!

I tak oto dzisiaj stworzyłam smoothie z przepisu zawartego w książce 'The funky fresh juice book'.
Akurat w domu mamy kilka melonów i trochę innych owoców, które również podrzucił Mikołaj:D
Melony przed świętami były wyprzedawane za 8c!!! Mój kochany, mądry mężuś kupił kilka i akurat zdecydowałam się na koktajl o nazwie Melonowa Łódka :D

Potrzeba nam 2 pomarańcze, obrane ze skórki - pamiętajmy, by zostawić jak najwięcej białej powłoczki, bo zawiera wiele witamin! 1 banan, obrany i pokrojony na plasterki oraz pół dużego melona - łyżką wydobywamy miąższ, szklanka lodu oraz szczypta cynamonu.
Pomarańcze wrzucamy do sokownika. Otrzymany świeży sok wlewamy do blendera, dodajemy tam pozostałe składniki i miksujemy na gładko.
Należy podać w pozostałej skorupie z melona :-) co wygląda zjawiskowo dobrze.. Posypujemy cynamonem. Smakuje świetnie! Melon był dojrzały i słodziutki, nadał temu napojowi przyjemny zapach I taka szklaneczka soku zapewni nam 70% dziennego zapotrzebowana na witaminę C. Banany to ja uwielbiam za ich słodyczowy smaczek! Mają dość dużo kalorii, więc raczej powinniśmy ich unikać, kiedy usiłujemy zrzucić wagę :( Ale raz na jakiś czas można przekąsić, a nawet trzeba. Z ciekawostek odnośnie bananów, to wyczytałam , że 'drzewo bananowe' to właściwie gigantyczne zioło! Rośnie aż do 15cm rocznie, warto by było mieć taką zieleninkę w domku.

Super szybki, a jakże zdrowy soczek. Zabije ochotę na inne zachcianki :-)
Także wypróbujcie.

Życzę Wam drodzy czytelnicy pięknych ostatnich Dni tego Starego Roku ! 
B.1 komentarz: