Translate

wtorek, 7 stycznia 2014

Dlaczego warto systematycznie ćwiczyć :-)

Zajęta jestem sportem co niemiara i mam coraz mniej czasu na blogowanie... Poza tym dopóki nie pozbędę się tłuszczyku na tyle, by naprawdę świecić przykładem i móc mobilizować ludzi, uważam że nie ma aż tak wielkiego sensu , by zarywać nocki i pisać na siłę :D

Chciałam dla Was tu wymienić, co niektórym jedynie przypomnieć, jak wielkie są korzyści z uprawiania aktywności fizycznej. Jako, że ćwiczenia są dla mnie teraz przyjemnością (choć niekiedy mega wyzwaniem), mogę śmiało potwierdzić większość poniższych podpunktów:

20 powodów zachęcających do regularnego ćwiczenia.
Twórcy powyższego obrazka zaczęli od (AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA):
 1. buduje poczucie własnej wartości - zapewne mieli rację, by od tego rozpocząć. Bo jakże istotne jest dla komfortu naszego życia, by znać swoją wartość?! U mnie zdecydowanie wzrosła samoocena, bo skoro jestem w stanie zapanować nad swoim ciałem, przekraczać fizyczne granice wytrzymałości, to i psychicznie czuję się silniejsza - nie mówiąc o tym, o ile szczęśliwsza z mniejszymi gabarytami ;-) . Mówi się że siła fizyczna, idzie w parze z psychiczną - uważam że jest to dobrze powiedziane :-)
 2. podnosi zdolność uczenia, sprzyja koncentracji
 3. poprawia nastrój
 4. daje pozytywnego kopniaka dla zdrowia psychicznego
 5. aktywność fizyczna jest ważnym i bodajże najskuteczniejszym narzędziem w redukcji napięcia powstałego w wyniku stresu
 6. wyostrza pamięć
 7. dodaje wytrzymałości naszym mięśniom
 8. zachęca do zmiany nawyków żywieniowych na zdrowsze - ćwiczenia to jedynie 30% w drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki i zrzucenia zbędnych kilogramów, 70% to dieta.
 9. poprawa wydolności układu odpornościowego, a co za tym idzie mniejsza podatność na choroby
 10. pomoże Ci uciec przed Zombi i innymi tego typu niebezpieczeństwami 
 11. zapobiega nadciśnieniu tętniczemu
 12. zmniejsza ryzyko cukrzycy - Brak ćwiczeń, niska aktywność fizyczna mogą być czynnikami ryzyka dla rozwoju cukrzycy typu 2. Ryzyko powstania cukrzycy u osób bardzo aktywnych jest zredukowane o 33 do 50%. Natomiast u ludzi chorych na cukrzycę, regularna aktywność fizyczna sprzyja prawidłowej kontroli stężenia cukru we krwi. Wysiłek fizyczny zwiększa wrażliwość tkanek na insulinę, przez co zmniejsza się zapotrzebowanie na insulinę. Ponadto ułatwia utratę masy ciała, co sprzyja kontroli poziomu cukru we krwi 
 13. przeciwdziała demencji
 14. polepsza równowagę
 15. redukuje uczucie zmęczenia - podobnie jak gorzka czekolada
 16. łagodzi niepokój 
 17. wzmacnia kości
 18. zapobieganie chorobom serca i udarowi mózgu -  Regularne ćwiczenia fizyczne są sposobem zapobiegania i jednym z elementów leczenia choroby niedokrwiennej serca (choroby wieńcowej). Ludzie prowadzący aktywny tryb życia i regularnie uprawiający ćwiczenia fizyczne wykazują o połowę mniejsze ryzyko zachorowania na choroby serca. Również otyli, którzy są bardziej aktywni, znajdują się w grupie osób o mniejszym ryzyku zapadalności na choroby serca i cukrzycę w porównaniu do osób, które borykają się z otyłością i nie ćwiczą. Ćwiczenia prowadzą do poprawy wydolności serca, obniżenia poziomu cholesterolu, obniżenia ciśnienia tętniczego krwi i poprawy przepływu krwi przez narządy.
 19. czyni życie bardziej ekscytującym - zwłaszcza podejmowanie się nowych wyzwań :-) . Ja na przykład od niedawna jestem w stanie ciachać prawidłowe pompki - wszystko dzięki Insanity Workout http://finishwhatyoustarted87.blogspot.ie/2013/11/insanity-program-podjac-sie-czy-nie.html
 20. pomoże przetrwać kolejne 'Igrzyska Śmierci' cokolwiek to jest :D 
Zaleca się wykonywanie różnych rodzajów wysiłków fizycznych w zależności od pory roku, dnia tygodnia, czy własnych upodobań. Bardzo istotna jest w podejmowaniu treningów systematyczność.
Najciężej jest postawić pierwszy krok, później  trening wejdzie nam w krew :-) ...stanie się uzależnieniem. W taki prosty i właściwie przyjemny sposób, wyświadczamy naszemu ciału i umysłowi ogromną przysługę. Nie zastanawiajmy się czy nam się chce ruszyć, a załóżmy strój sportowy, wygodne buty i zabierzmy się za wykonanie kilku ćwiczeń, codziennie robiąc więcej, dokładniej, szybciej, mocniej. Zaplanowaliśmy bieganie, zrealizujmy plan, bądźmy konsekwentni. Pokochajmy ćwiczenia - a będzie nam łatwiej pokochać wszystko inne, cieszyć się z drobnostek, endorfiny zapewnią nam przypływ szczęścia - po prostu same zalety. Ja już kocham :-)
Mix zdjęć dla Was poniżej :-)

Pozdrowienia dla czytelników, 
Bania.Tak mniej więcej brzuszek moich marzeń :D
Inspiracje spożywcze :-)
Mam tu dla Was niespodziankę, tj.kilka zdjęć PRZED/PO. Wstyd mi za poniektóre,
ale najważniejsze, że jestem na dobrej drodze.

PRZED:
 OBECNIE i nieco lepiej:


A TO PO DRODZE ...


Na tym nie koniec, mam nadzieję, że więcej widocznych zmian, 
już wkrótce. Tylko dietkę muszę podreperować :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz