Translate

poniedziałek, 9 grudnia 2013

Chodzić każdy może :)

A każdy krok jest bardzo ważny w drodze do zdrowego, zgrabnego i pięknego ciała. Dlatego kiedy z jakiegoś powodu brakuje Ci sił i chęci na mocny trening są słabe, wybieramy łatwiejszą opcję aktywności fizycznej jaką jest chodzenie :)
Spacerując na świeżym powietrzu dotleniamy nasz organizm, wzmacniamy kości i mięśnie, poprawiamy sobie nastrój, zyskujemy sprawniejszy układ krążeniowo-naczyniowy, obniżamy poziom cholesterolu i poziom STRESU, zmniejszamy ryzyko zachorowań na cukrzycę, nowotwory czy też osteoporozę a przede wszystkim spalamy, spalamy, spalamy kalorie :) 
Ja chodzę bardzo często, nie tylko dla siebie, ale też by zapewnić odpowiednią dawkę świeżego powietrza naszemu młodszemu synkowi, który jeszcze nie chodzi, dlatego spacerek we wózku bardzo wskazany.
Idealnie jest, kiedy ktoś do Ciebie dołączy, można miło i pożytecznie spędzić czas. Wiadomo, że nie ma to jak wspólna kawa z przyjaciółką, ale żwawy spacer to też super sprawa :-) 
Dzisiaj zaliczyliśmy godzinny marsz, za pomocą aplikacji Endomono na moim telefonie, wiem że udało mi się przejść 6,37 km i spalić ok.500kcal. Ostatnio Bóg zsyła nam naprawdę piękną pogodę i zjawiskowe niebo każdego popołudnia. Do podziwiania i wychwalania :-) 
Ogólnie wolałabym pobiegać coś, ale szybko się ściemnia i mam obawy by samemu biegać. Za dnia z moją wspaniałą dwójką maluszków też nie ma szans, więc na okres najbliższych dwóch miesięcy zabrałam się za Insanity Program, bardzo ciężki jak wiecie, a więc spacerki to jedyna wskazana dodatkowa aktywność :-)

Pozdrawiam cieplutko, 
Bańka. Dzisiejsze zjawiskowe niebo :-) 
Poniżej podsumowanie spacerku :-) 
Same korzyści... Nasze zadowolone buźki podczas ostatniego spacerowania :-)

Dla przypomnienia,  powyższy brzuszek - moje marzenie :-)
Do którego codziennie dążę.
 

 Pamiętajmy by dostarczać naszemu organizmowi jakościowego paliwa :-)
Wtedy zaprowadzi nas do celu.

 
Ostatnia myśl przewodnia : zawsze doszukujmy się dobrej strony we wszystkim :-)
Wiem, że nie związane jest to ze spacerowaniem, ale to tak w ramach
życiowej motywacji.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz